یکی از اجزای بسیار مهم، کلیدی و اثر بخش در اعتبار شرکت ها مجهز بودن آنها به بخش خدمات پس از فروش معتبر می باشد. شرکت ری نور آزما در زمینه واردات و فروش تجهیزات آنالیتیکال و آزمایشگاهی و همچنین به صورت عمده تجهیزات اسپکتروسکپی از جمله طیف سنج و تجهیزات کروماتوگرافی مانند HPLC و تجهیزات عمومی آزمایشگاهی از جمله سانتریفیوژ، شیکر، انکوباتور، هیتر استیرر و دیگر تجهیزات عمومی آزمایشگاه ها فعالیت می نماید. این شرکت در راستای خدمات رسانی بهتر به مشتریان خود و جلب رضایت آنان در بخش خدمات پس از فروش در زمینه های نصب و راه اندازی، آموزش، کالیبراسیون دوره ای و اعتبار سنجی و همچنین سرویس و تعمیرات دستگاه های آزمایشگاهی و آنالیتیکال فعالیت عمده دارد.

کارشناسان فنی شرکت ری نور آزما

شرکت ری نور آزما با بهره گیری از کادر مهندسین و متخصصین سرویس و پشتیبانی و افراد مجرب تکنیکال در حوزه دستگاه های آنالیتیکال و آزمایشگاهی و با استخدام نیروهای فنی و آموزش تخصصی آنها توانسته است به طیف وسیعی از مشتریان حوزه آزمایشگاهی و آنالیتیکال خدمات پیش از فروش، آموزش و خدمات پس از فروش را ارائه نماید. از جمله کارشناسان فنی شرکت ری نور آزما که در امر سرویس و تعمیرات و کارشناسی فنی تجهیزات آزمایشگاهی و آنالیتیکال فعالیت می نمایند می توان به آقای علی رضایی، خانم مهندس عشقی، آقای مهندس اخیانی، آقای مهندس سرلک، خانم دکتر قربانی و خانم دکتر فروزش فر اشاره نمود.

تکنسین های شرکت ری نور آزما

1- خدمات پیش از فروش؛ مشاوره فنی به مشتریان قبل از خرید دستگاه

ارائه مشاوره فنی و تخصصی به مشتریان شرکت قبل از خرید دستگاه، به صورتی که مشتری بتواند بهترین و کامل ترین امکانات دستگاه و تجهیزات جانبی و مواد و لوازم مصرفی  را با بهترین قیمت و بهینه ترین پیکره بندی ممکن خرید نماید. در مواردی دیده شده به دلیل عدم آگاهی مشتریان از اجزای دقیق دستگاه ها، امکانات و جوانب اصلی و فرعی، خرید غیر کارشناسی صورت گرفته و هزینه های هنگفتی به مشتری تحمیل می شود. مشاوران فنی شرکت ری نور آزما قبل از خرید مشتری با وی در مورد نیازهای آنالیتیکال، نوع نمونه های آنالیزی و تعداد نسبی آنها، مجوز های مشتری سازمان های مختلف کنترلی مانند اداره کل کنترل غذا و داروی وزارت بهداشت یا سازمان استاندارد و یا محیط زیست، محدودیت های فضا و امکانات سایت ایشان با وی مشاوره نموده و بهترین پیکر بندی و بهینه ترین امکانات را به مشتری پیشنهاد می دهند. ضمنا معادل سازی نیاز های مشتری با کد های مربوط به کمپانی های مادر بطوریکه قطعات و ملزومات دقیق و درست انتخاب و سفارش گزارده شوند، از وظایف کارشناس فنی شرکت خواهد بود.

2- نصب، پیکربندی و آموزش تجهیزات آزمایشگاهی

یکی از مهم ترین وظایف کارشناسان فنی در شرکت ری نور آزما نصب و راه اندازی و آموزش کار با تجهیزات آزمایشگاهی از جمله UV ،GC و HPLC می باشد. با توجه به این که دستگاه های تکنولوژیک آزمایشگاهی با دستور العمل های بسیار مفصل و در مواردی پیچیده و به زبان انگلیسی ارائه می شوند، نصب و راه اندازی آنها نیاز به مهارت کارشناسان فنی آموزش دیده شرکت دارد که در نزد کمپانی های مادر آموزش دیده و دارای گواهینامه (Certificate) می باشند.

ضمنا کار با نرم افزارهای به روز و بسیار پیشرفته این دستگاه ها نیاز به آموزش کامل داشته و در مواردی ممکن است همراهی مشتری تا رسیدن به یک جمع بندی اصولی برای آنالیز محصولاتش نیاز به روزها آموزش و همراهی داشته باشد. ضمنا در مواردی که نماینده فنی کمپانی های مادر مستقیما از کمپانی تا محل سایت مشتری مراجعه می نمایند، وظیفه همراهی و مترجمی و آشنایی مشتریان با کارشناسان اروپایی و آمریکایی و ژاپنی و غیره بر عهده کارشناسان فنی می باشد.

تست و بررسی اصول ایمنی محل نصب دستگاه ها و اتصالات منابع آب و برق و گازهای مختلف و توصیه های فنی و ایمنی برای حفظ سلامتی و جان مشتریان در وهله نخست و توصیه های کارشناسی برای حفظ سلامت دستگاه در وهله دوم بر عهده کارشناسان فنی شرکت ری نور آزما می باشد.

3- سرویس و تعمیر تجهیزات آزمایشگاهی

مشتریان شرکت ری نور آزما از قبیل شرکت های داروسازی، معادن، کارخانجات مواد غذایی، پتروشیمی ها، مراکز پزشکی، بیمارستان ها، آزمایشگاه های تشخیص طبی، آزمایشگاه های همکار غذا و دارو، آزمایشگاه های استاندارد و آزمایشگاه های محیط زیست از تجهیزات آزمایشگاهی و دستگاه های آنالیز و جداسازی مواد، به صورت روزانه و مرتب استفاده می نمایند. بنابراین کالیبراسیون، سرویس دوره ای و تعمیرات احتمالی این دستگاه ها امری رایج خواهد بود که به سه صورت قابل ارائه می باشد.

الف- سرویس و تعمیرات موردی:

در مواردی که دستگاه به دلایل فنی مانند خرابی در برد الکترونیکی و یا قطعات مکانیکی و اپتیکی با مشکلاتی از قبیل عدم دقت کافی در نتایج مواجه شده، با درخواست تلفنی یا کتبی مشتری، کارشناسان دوره دیده و با تجربه شرکت ری نور آزما در اسرع وقت در محل آزمایشگاه حاضر شده و نسبت به رفع اشکال و سرویس دستگاه اقدام می نمایند. در مواردی که تعمیر دستگاه در محل مشتری به دلایل فنی از جمله نبود تجهیزات و لوازم مورد نیاز برای تعمیر اساسی امکان پذیر نباشد، ممکن است نیاز به انتقال دستگاه به محل شرکت وجود داشته باشد. در این صورت تعمیرات در بخش سرویس شرکت انجام شده و در پایان، برای تست و راه اندازی راهی محل آزمایشگاه مشتری خواهد شد.

ضمناً تعویض قطعات مصرفی دستگاه های آزمایشگاهی هم با توجه به پیچیده بودن این دستگاه ها معمولا توسط افرادی از تیم فنی شرکت ری نور آزما انجام می شود.

قطعات و وسایل جانبی دستگاه های آنالیتیکال

لامپ ها، ستون های HPLC و GC و غیره که جزو قطعات و وسائل جانبی دستگاه های آنالیتیکال می باشند، در صورت خراب شدن قابل جایگزینی می باشند.

ب- اعتبار سنجی و کالیبراسیون دستگاه های آزمایشگاهی:

در مواردی که مشتری از نتایج آنالیز دستگاه خود مثلاً دستگاه اسپکتروفتومتر و یا دستگاه کروماتوگراف خود مطمئن نباشد، ممکن است جهت اعتبار سنجی دستگاه (Validation) از کارشناسان شرکت درخواست اعتبارسنجی بر پایه متد های استاندارد مخصوص دستگاه که به آن PQ گفته می شود، نماید. Performance Qualification و یا تست اعتبار کارکرد دستگاه، متدی استاندارد است که دستورالعمل آن توسط کمپانی سازنده بر پایه قواعد و اصول استاندارد های معتبر جهانی همچون ASTM، توسط کارشناس آموزش دیده انجام می شود و نتایج دستگاه در بازه های مخالف بصورت قابل قبول و یا غیر قابل قبول شناسایی می شود. در پروسه کالیبراسیون، در صورتی که دستگاه در اعلام نتایج کاستی داشته باشد (مثلا به دلیل اتمام عمر لامپ دستگاه انرژی لازم به آشکارساز نرسد یا آینه های دستگاه تنظیم نباشد)، توسط کارشناس رفع عیب می گردد و یا تنظیم می شود تا جایی که بتواند آزمون استاندارد مخصوص خود را قبول شود.

کالیبراسیون و تعمیرات دوره ای دستگاه های آنالیتیکال

ج- سرویس و کالیبراسیون دوره ای تجهیزات آزمایشگاهی:

در بسیاری از موارد مشتریان شرکت ری نور آزما جهت اطمینان از بروز بودن دستگاه های خود و اطمینان از نتایج خروجی دستگاه ها اقدام به عقد قرارداد سرویس و پشتیبانی دوره ای می نمایند. در این صورت کارشناسان شرکت موظف می باشند که به صورت دوره های ماهانه، سه ماهانه، سالانه (براساس مفاد قرارداد سرویس دوره ای) نسبت به سرویس و بروزرسانی تجهیزات آزمایشگاهی به آخرین امکانات روز سخت افزاری و نرم افزاری اقدام نمایند.

خدمات پیش و پس از فروش، برای چه دستگاه هایی انجام می شود؟

شرکت ری نور آزما در زمینه واردات و فروش تجهیزات آزمایشگاهی آنالیتیکال فعالیت دارد. لذا عمده خدمات مشاوره پیش از فروش و همچنین خدمات پس از فروش شرکت در زمینه نصب، راه اندازی و آموزش، تعمیرات و کالیبراسیون دستگاه های ذیل می باشد.

1 – دستگاه های آزمایشگاهی برند ژاپنی شیمادزو از قبیل کروماتوگرافی مایع و گاز، طیف سنجی ماورابنفش:

Shimadzu HPLC: Prominence series , LC20AD, LC10AD, LC8, LC6, LC2010, LC 2030, HT

GC: GC-6A، GC-7A، GC-8A، GC-14A، GC-15A، GC-17A، GC-2010، GC-2014، GC-2030، GC-2025

UV: UV-160، UV-260، UV-1240، UV-280، UV-1501، UV-1600، UV-1601، UV-1700، UV-1800، UV-1900، UV-2100، UV-2700،  UV-3100

FTIR: FTIR-8000، FTIR-8400، FTIR-8900، IR Prestige-21، IR Affinity-1،IR Affinity-1S

AA: AA-670، AA-680، AA-6200، AA-6300، AA-6650، AA-6800، AA-7000

2 – دستگاه های کمپانی اروپائی DOMEL:

Centrifuge:

 سانتریفیوژهای معمولی و یخچالدار: CENTRIC 150، CENTRIC 250، CENTRIC 322A، CENTRIC 350، CENTRIC 400R، CENTRIC 400R، Centric CF108  Centric90، Centric 260 260R، Centric CF48 48R، Centric MF48 48R

Incubator:

انکوباتور های معمولی، یخچالدار و 2 طبقه: INCUBATORS 10l, 23l, 56l، 23R COOL، COOLING TOWER

Shaker:

شیکر و ورتکس های آزمایشگاهی: VIBROMIX 10، VIBROMIX 60، VIBROMIX 50

Homogenizer:

هموژنایزر آزمایشگاهی: MILLMIX 20

 Stirrers:

استیرر و هیتر استیرر : RotaMix S-10، RotaMix SHP-10

Waterbath:

حمام آب آزمایشگاهی: WATER BATH 12L، WATER BATH 6L