اسپکترومتر جرمی

تعیین کمی کولین در شیرخشک و مکملها با LC-MS

آنالیز کمی کولین در شیر خشک و مکمل های غذایی با استفاده از روش LC-MS

 

کولین به عنوان یک ماده مغذی ضروری برای عملکرد طبیعی سلول های انسان باید در رژیم غذایی مصرف شود. اخیراً روش های آنالیتیکال آزمایشگاهی برای تعیین مقدار کولین در قرص های ویتامین، توسعه یافته است. در تحقیقی برای تعیین مقدار کولین در شیر و مکمل های غذایی از روش کروماتوگراف مایع– طیف سنج جرمی استفاده شده است، که در چند دهه گذشته به سرعت به ابزاری پیشرفته برای شناسایی کمی و کیفی ترکیبات مختلف تبدیل شده است. از مزایای استفاده از روش LC-MS نه تنها حساسیت بی نظیر و گزینش پذیری جرمی است بلکه می توان به آماده سازی سریع و آسان نمونه نیز اشاره کرد.

دستگاه آزمایشگاهی Liquid Chromatograph−Mass Spectrometer از ترکیب قدرت تفکیک کروماتوگراف مایع و ویژگی شناسایی دقیق و حساس اسپکترومتر جرمی تشکیل شده است. دستگاه LC-MS برای ارائه اطلاعاتی در مورد وزن مولکولی، ساختار، شناسایی و مقدار اجزای ترکیب نمونه در زمینه های مختلف صنعت، داروسازی، مواد غذایی، تحقیقات بالینی و آنالیزهای محیط زیستی مورد استفاده قرار می گیرد.

کولین در مواد غذایی و مکمل های غذایی

کولین یکی از اجزای ویتامین های گروه B و محلول در آب است. بسیاری از غذاها مثل تخم مرغ، گوشت، ماهی، غلات، شیر و بعضی از مکمل های غذایی منبع اصلی کولین هستند. بدن انسان قادر به ساخت مقادیر بسیار کمی از کولین در کبد است و باید کولین را بیشتر از طریق مصرف غذاهای حاوی آن دریافت کند. کولین نقش مهمی در فرآیند های حیاتی بدن ایفا می کند و از مزایای مصرف کولین کاهش خطر ابتلا به بیماری های کبدی و اختلالات عصبی است و همچنین به سوخت و ساز چربی در بدن کمک می کند.

مصرف کولین در دوران بارداری اثرات مفیدی بر رشد صحیح مغز و نخاع جنین داشته و همچنین به طور طبیعی در شیر مادر یافت می شود، زیرا برای رشد مناسب نوزادان پس از تولد و حافظه کودک مهم است. امروزه کولین مورد توجه بسیاری از محققان و متخصصان قرار گرفته است و به تازگی برخی از تولیدکنندگان شیر خشک، کولین به آن اضافه می کنند. همچنین کولین در مکمل های غذایی و برخی محصولات مولتی ویتامین موجود است. مقدار کولین در مکمل های غذایی از 10 تا 250 میلی گرم می باشد. اشکال کولین در مکمل های غذایی شامل بولاتارت کولین، فسفاتیدیل کولین و لسیتین است.

تعیین کمی کولین در شیر خشک و مکمل های غذایی با LC/MS

اندازه گیری مقدار کولین در شیر خشک با دستگاه LC-MS

آنالیز کمی کولین در شیر خشک و مکمل های غذایی با استفاده از روش LC/MS

در این تحقیق بررسی مقادیر کولین در نمونه هایی از شیر خشک نوزاد، قرص مولتی ویتامین و مکمل کاهش وزن در آزمایشگاه توسط دستگاه LC-MS انجام گرفت. زمان بازداری کولین تحت شرایط آزمایش 6.25 دقیقه بود و با حالت یونیزاسیون مثبت ESI کولین به عنوان مولکول یونی +M با نسبت جرم به بار 104.2 شناسایی شد. منحنی کالیبراسیون کولین استاندارد با ضریب خطی r2 > 0.999 بدست آمد و شناسایی کولین در حد 0.2 میکرو گرم در لیتر محاسبه شد.

به همین منظور پس از آماده سازی محلول نمونه ها و رقیق سازی، برای آنالیز به دستگاه کروماتوگرافی مایع – طیف سنج جرمی تزریق شدند و کروماتوگرام های نمونه های انتخابی به طور دقیق مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. نتایج نشان داد مقدار کولین در شیر خشک نوزاد µg/L 57.1، در قرص مولتی ویتامین 111.8 µg/L و در مکمل کاهش وزن 108.6 µg/L می باشد. نتایج بدست آمده نشانگر این امر بود که در تمامی موارد مقدار کولین محاسبه شده در محصولات از مقدار گزارش شده بیشتر است، در مورد شیر خشک و مکمل های کاهش وزن 8% و برای قرص مولتی ویتامین 11% بیشتر از مقدار گزارش شده روی محصول بود.

کاربرد های دیگر دستگاه Liquid Chromatograph-Mass Spectrometer

  • آنالیز اسید سولفامیک در کود با دستگاه کروماتوگرافی مایع− اسپکترومتر جرمی
  • بررسی آنتی اکسیدان ها در مواد غذایی و دارو ها توسط دستگاه LC-MS
  • تجزیه و تحلیل دارو های ضد التهاب استروئیدی با روش کروماتوگراف مایع– طیف سنج جرمی
  • آنالیز پروتئین ها و پپتید ها با استفاده از دستگاه LC/MS
  • اندازه گیری ویتامین K در مواد غذایی با دستگاه آزمایشگاهی LC-MS
  • آنالیز آفت کش ها در منابع آب توسط دستگاه کروماتوگرافی مایع – طیف سنج جرمی

 

شرکت ری نور آزما نماینده فروش تجهیزات آزمایشگاهی، آمادگی خود را جهت ارائه هرگونه خدمات مشاوره ای در زمینه خرید و سرویس دستگاه های مختلف آزمایشگاهی اعلام می دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *